Jak pisać teksty pod Google i na czym polega copywriting SEO?
W dzisiejszych czasach nowoczesne podejście do marketingu jest niesamowicie istotne. Polega ono między innymi na wykorzystaniu przeglądarki Google i pisaniu tekstów tak, by te były w niej, jak najlepiej pozycjonowane. Dziedzina ta to copywriting SEO. Na czym ona polega i jak powinno pisać się teksty pod Google?
Kim jest copywriter i czym się zajmuje?
Oczywiście copywriting SEO nie byłby możliwy, gdyby nie praca osoby zatrudnionej jako copywriter. Jest to specjalista, którego pracą jest pisanie tekstów, czy też tworzenie contentu dla firm. Mogą to być zarówno różnego rodzaju artykuły blogowe, jak i teksty pod zaplecza pozycjonerskie, czy nawet treści ulotek, listy kondolencyjne bądź listy okazyjne.
Istnieje również copywriting premium, który polega na dostarczaniu treści wysokiej jakości. Wyróżniają się one nie tylko pisaniem pod SEO, ale też sporą wartością merytoryczną.
Obecnie jedną z popularniejszych działalności copywriterów jest jednak pisanie tekstów SEO. Mowa tu o tworzeniu tekstów tak, by były one, jak najlepiej odbierane przez wyszukiwarkę i tym samym wysoko pozycjonowane.
Jak wygląda pisanie tekstów SEO?
Czysto teoretycznie copywriting SEO nie wydaje się bardzo skomplikowany. Polega on bowiem na dobraniu odpowiedniego zestawu fraz kluczowych i nasyceniu nimi treści we właściwy sposób. Łatwo jest jednak popełnić błędy. Przede wszystkim trzeba wybrać dobre słowa kluczowe, co wcale nie jest takie proste.
Jedną z najważniejszych rzeczy, o których musi pamiętać każdy copywriter, zajmując się pisaniem tekstów SEO, jest to, iż podstawa to unikalność tekstu, a także właściwa ilość znaków. Zbyt długie treści wcale nie oznaczają, iż są lepsze, gdyż mogą sprawić, iż użytkownicy szybko będą zamykać stronę, co nie jest dobrze odbierane przez Google.
Inna ważna rzecz, bez której copywriting SEO nie będzie skuteczny to poprawna polszczyzna. Niezwykle ważne jest, by w trakcie pisania nie popełniać błędów stylistycznych, językowych, czy też ortograficznych i interpunkcyjnych, gdyż mechanizm Google to wykrywa i działa to negatywnie na rzecz pozycjonowania danej strony.