SINGLE POST

krakow3

Obiekty wpisane na listę UNESCO w Polsce

zamosc1Niewiele osób wie, jednak Polska jest krajem, który jest bogaty w bardzo cenne zabytki. Są to zarówno budowle, jak i również miejsca, które są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zatem w jakich częściach naszego kraju możemy je znaleźć?

Polska jest idealnym miejscem na urlop. To właśnie tu możemy doskonale wypocząć, jednocześnie zwiedzając bardzo atrakcyjne miejsca. Niewiele osób ma świadomość, jednak w naszym kraju istnieją bardzo atrakcyjne miejsca, które są wpisane na listę UNESCO. wieliczka1Możemy zaliczyć do nich między innymi Stare Miasto w Krakowie, które co roku odwiedzane jest przez wielu turystów, również tych zagranicznych. Na tej samej liście znajduje się między innymi Stare Miasto w Warszawie, jak i również w Zamościu. Bardzo duże wrażenie na wielu zwiedzających wywiera Królewska Kopalnia Soli, która znajduje się w Wieliczce oraz w Bochni. Te miejsca także znajdują się na wspomnianej liście. Podobnych miejsc w całym kraju jest bardzo wiele, są to obiekty objęte bardzo szczególną ochroną. Jest to nasze dziedzictwo narodowe, które każdy powinien zobaczyć. Warto pamiętać, iż bardzo wielu turystów uczęszcza co roku we wspomniane miejsca. warszawa5Zatem jeżeli wybierzemy dane miejsce na urlop, warto wcześniej zadbać o odpowiedni hotel, aby nie mieć problemów z zakwaterowaniem z powodu braku miejsc.

Warto pamiętać, iż w Polsce znajduje się bardzo wiele ciekawych zabytków, które są warte zobaczenia. Wcale nie musimy wyjeżdżać daleko za granicę, aby podziwiać piękne miejsca. Nasz kraj także jest bogaty w wiele pięknych zabytków, o czym może świadczyć stale rozwijająca się turystyka w Polsce.