SINGLE POST

zakopane4

Największe atrakcje turystyczne w Polsce

zakopane2 Polska jest bardzo pięknym oraz malowniczym krajem, który co roku odwiedza bardzo wielu turystów. Nasze państwo posiada bardzo wiele atrakcji turystycznych. Zatem co warto zobaczyć w Polsce?

Turystyka w Polsce bardzo prężnie się rozwija. Możemy w naszym kraju spotkać bardzo wielu turystów z sąsiednich państw, ale również są to osoby przybyłe z bardzo daleka. Coraz częściej w wielu polskich miastach możemy spotkać Japończyków oraz Chińczyków, a także obywateli Stanów Zjednoczonych. Zatem jakie miejsca w naszym kraju są najlepsze na urlop?zakopane3

Zdecydowanie turyści najchętniej na wypoczynek wybierają Kraków oraz Zakopane. Są to miasta, w których możemy spotkać najwięcej zagranicznych turystów. Kraków jest malowniczym miastem, przyciąga licznymi zabytkami, jak i również unikalną atmosferą Kazimierza, który jest dawną dzielnicą żydowską. Jednak jest to także miasto pełne studentów, które nieustannie tętni życiem.

krakow1Z kolei Zakopane to miejscowość typowo wypoczynkowa. To właśnie tam w długie, zimowe wieczory możemy spędzić czas w wielu atrakcyjnych restauracjach, a także wypocząć w luksusowych hotelach. Jednak Zakopane to także miejsce, skąd wiele osób wychodzi wysoko w góry, aby podziwiać piękną panoramę Tatr. Z pewnością w tym mieście każdy znajdzie coś dla siebie.

Liczne zabytki oraz piękne krajobrazy sprawiają, iż Polska jest bardzo chętnie odwiedzana przez wielu zagranicznych turystów. W naszym kraju jest bardzo wiele miejsc, które są warte odwiedzenia. Zatem jeżeli jeszcze ich nie odwiedziliśmy, powinniśmy to jak najszybciej zrobić.