SINGLE POST

warszawa4

Najchętniej odwiedzane miasta w Polsce

warszawa3  Polska jest bardzo pięknym oraz malowniczym krajem, który co roku przyciąga ogromną liczbę turystów. Najchętniej odwiedzanymi miastami w naszym kraju są między innymi Kraków oraz Warszawa. Zatem co przyciąga do tych miast tak wielu turystów?

Jednym z najchętniej odwiedzanych polskich miast jest stolica Polski. To właśnie w Warszawie możemy spotkać bardzo wielu zagranicznych turystów. Zatem jakie atrakcje przyciągają ich do stolicy?

warszawa2Niestety po II wojnie światowej Warszawa została niemalże zrównana z ziemią, z tego powodu wiele zabytków zostało zniszczonych. Jednak wciąż w stolicy możemy zwiedzać okazały Zamek Królewski, jak i również przepiękną Starówkę. Na zobaczenie zasługują także Łazienki oraz Trakt Królewski.

Kolejnym miastem, które również jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów jest Kraków. Dawna stolica Polski przyciąga swoją niezwykłą architekturą, która w przeciwieństwie do budynków stolicy przetrwała wojny światowe. To właśnie w Krakowie znajdziemy Wawel, który był dawną siedzibą królów oraz kościół Mariacki i popularne Sukiennice. krakow2Zatem jeżeli planujemy wybrać się do któregoś z wymienionych miast, powinniśmy odpowiednio wcześniej zarezerwować hotel, ponieważ w sezonie z powodu wielu turystów często możemy nie znaleźć miejsca.

Polska jest idealnym miejscem, gdzie każdy turysta może efektywnie spędzić swój urlop. W zależności od upodobań, w tym kraju czeka na nas wiele atrakcji. Jednak jeżeli wolimy wypoczynek bierny, również znajdziemy coś dla siebie. Turystyka w tym kraju coraz bardziej się rozwija, co możemy zauważyć w wielu większych polskich miastach.