SINGLE POST

mazury3

Ciekawe miejsca w Polsce

mazury5Polska jest krajem, w którym możemy znaleźć bardzo wiele ciekawych miejsc. Bardzo wielu turystów wybiera północną część tego państwa, aby wypocząć i udać się na wymarzony urlop. Zatem jakie atrakcje czekają na nas w północnej części Polski?

  Przede wszystkim północ Polski, a dokładniej północny- wschód naszego kraju to kraina malowniczych jezior. Są to popularne Mazury, które co roku odwiedza bardzo wielu turystów. Jest to idealne miejsce do wypoczynku, zarówno tego aktywnego, jak i również bardziej biernego. Malownicze jeziora przyciągają wielu żeglarzy, jednak również są to miejsca, gdzie nad wodą wypoczywa wiele osób. mazury1Również wielu rowerzystów oraz amatorów pieszych wycieczek udaje się w to miejsce. Jednak należy pamiętać, iż na Mazurach często próżno jest szukać wymarzonego hotelu. Bardziej popularne w tym rejonie są domki letniskowe.

Kolejną atrakcją północnej części Polski jest Malbork. Jest to miasto, w którym niegdyś osiedlili się Krzyżacy, czego dowodem jest wybudowany ogromny zamek. Pochodzi on z XIII wieku i jest nadal dostępny dla zwiedzających. Zatem jeżeli pragniemy poznać trochę historii naszego kraju, jest to idealne miejsce na wycieczkę.malbork1

Turystyka w Polsce bardzo prężnie się rozwija. Możemy zauważyć wielu turystów w najbardziej popularnych miastach Polski, takich jak między innymi Kraków oraz Warszawa, a także Wrocław. Jednak jeżeli pragniemy uniknąć tłumów, powinniśmy wybrać miejsce bardziej spokojne. Takie są właśnie Mazury, gdzie dzięki otaczającej nas przyrodzie, która gwarantuje nam ciszę oraz spokój, doskonale się zrelaksujemy.